OpHackingCup

OpHackingCup

Listen to Page
Voiced by Amazon Polly

2014'te Anonymous Brazil, Dünya Kupası'nı çevreleyen sosyal adaletsizlikleri bir dizi DDoS ve web sitesi tahrip saldırıları ile protesto etti. Dünya Kupası'nın başlamasından bu yana 141 saldırı yaptıktan sonra ilk olarak Brezilya Federal Polisi'ne yapılan en son saldırılardan birine atıfta bulundu. Her zamanki gibi, Dünya Kupası'nda siber güvenlik endişeleri ve diğer büyük spor etkinlikleri de devam etti. Facebook'ta Anonymous Brasil, operasyonlarla ilgili belgelerin yanı sıra e-posta alışverişlerinin de alındığını iddia ederek Brezilya Federal Polisi web sitesi giriş sayfasına bir bağlantı ile birlikte kullanıcı adları ve şifreleri bıraktı. Bu işlem daha sonra #OpOlympicHacking'e dönüştü.

“Anonymous dünyanın sponsorlarına karşı bir siber saldırı planlıyor”

'Hacktivists'grubu Anonymous Brezilya'daki Dünya Kupası sponsorlarına karşı bir siber saldırı geliştiriyor.

Reuters tarafından aktarılan bir hacker, saldırının tüm vatandaşların temel hizmetlere erişebildiği bir ülkede devasa atıklara karşı protesto amacıyla gerçekleştiğini açıkladı.

“Hangi sayfaların en savunmasız olduğunu kontrol ettik ve saldırı planı yaptık. Bu sefer Dünya sponsor hedefliyoruz ", Brezilya'da açıklanmayan bir yerden Skype üzerinden böyle bir Che Commodore oldu.

Potansiyel hedefler hakkında sorulduğunda, Adidas, Emirates, Coca -Cola ve Budweiser havayolları söyledi.

Ajans Che Commodore'un kimliğini ve Anonymous ile bağlantılarının gerçek olup olmadığını tespit edemedi.

Bu hafta, hackerlar Brezilya Dışişleri Bakanlığı e-posta sistemine girdi ve merkezi olmayan toplu Anonymous o sistemden çıkarılan 333 belge yayınladı.

Belgeler, Mayıs 2013'te Latin Amerika ülkesine yaptığı ziyarette Brezilyalı yetkililerle ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden arasındaki konuşmaların bir özetini ve Dünya'ya gitmeyi planlayan spor bakanlarının bir listesini içerir.

“[Hack] saldırıları resmi web sitelerine ve kupaya sponsor şirketlere yöneltilecek... bu saldırılar büyük olasılıkla DDoS saldırıları şeklinde olacaktır.”

“Saldırı planımız var... Zaten hangi sitelerin daha savunmasız olduğunu görmek için gece geç saatlerde testler yaptık... Bu sefer Dünya Kupası sponsorlarını hedefliyoruz”

Anonim, Brezilya'daki Dünya Kupası'nın kurumsal sponsorlarına, kamu hizmetleri yerine futbol oyunlarına para harcamalarını protesto etmek için siber saldırılar hazırladı.

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

No Image
No Image
No Image