OphackingCup

OphackingCup

Listen to Page
Voiced by Amazon Polly

W 2014 roku Anonimowa Brazylia ogłosiła protest przeciwko niesprawiedliwości społecznej wokół Pucharu Świata poprzez serię ataków DDoS i defacement strony internetowej. Po dokonaniu 141 ataków od początku Pucharu Świata, po raz pierwszy został napisany na Twitterze w odniesieniu do jednego z ich ostatnich ataków na brazylijską policję federalną. Jak zwykle, problemy cyberbezpieczeństwa podczas Pucharu Świata i inne duże wydarzenia sportowe, pojawiły się. Na Facebooku Anonimowy Brasil upuścił nazwy użytkowników i hasła wraz z linkiem do strony logowania brazylijskiej policji federalnej, twierdząc, że odzyskano dokumenty związane z operacjami, a także wymiany poczty elektronicznej. Operacja ta zmieniła się na #OpOlympicHacking.

“Anonimowy planuje cyberatak na sponsorów Świata”

Grupa “hacktivists” Anonimowych rozwija cyberatak na sponsorów Pucharu Świata w Brazylii.

Atak miał miejsce w proteście przeciwko ogromnym odpadom w kraju, w którym wszyscy obywatele mają dostęp do podstawowych usług, wyjaśnił haker cytowany przez Reuters.

“Sprawdziliśmy już, które strony są najbardziej narażone i przygotowaliśmy plan ataku. Tym razem dążymy do sponsoringu świata ", był taki Che Commodore za pośrednictwem Skype z nieujawnionej lokalizacji w Brazylii.

Pytany o potencjalnych celów, powiedział Adidas, Emirates, Coca -Cola i Budweiser linie lotnicze.

Agencja nie była w stanie ustalić tożsamości Che Commodore i czy jej powiązania z Anonymous są prawdziwe.

W tym tygodniu hakerzy włamali się do systemu e-mailowego brazylijskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i zdecentralizowany zbiorowy anonimowy opublikował 333 dokumenty pochodzące z tego systemu.

Dokumenty zawierają podsumowanie rozmów między kilkoma brazylijskimi urzędnikami i wiceprezydentem USA Joe Bidenem podczas wizyty w kraju Ameryki Łacińskiej w maju 2013 roku, a także listę ministerów sportu, którzy planują udać się na świat.

“Ataki [hack] będą skierowane na oficjalne strony internetowe i firmy sponsorujące puchar... ataki te najprawdopodobniej przybiorą formę ataków DDoS.”

“Mamy plan ataku... Przeprowadziliśmy już nocne testy, aby zobaczyć, które z witryn są bardziej narażone... Tym razem kierujemy się do sponsorów Pucharu Świata”

Anonimowy przygotowywał cyberataki na sponsorów korporacyjnych Mistrzostw Świata w Brazylii, aby zaprotestować przeciwko wydatkowaniu pieniędzy na mecze piłki nożnej zamiast usług publicznych.

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

No Image
No Image
No Image