HBGary Op

HBGary Op

Listen to Page
Voiced by Amazon Polly

Anonymous'a sızdığını iddia ettikten sonra HBGary Barr ve CEO'su Aaron Barr, kolektifin en güçlü saldırılarından biriyle vuruldular. Anonymous ilk güvenlik şirketinin ana sayfasını devraldı ve aşağıda bir resim olarak görülen mektupla değiştirdi, hangi kısmen okundu:

“Bunu kendi başına sen getirdin. Anonymous elini ısırmaya çalıştın ve şimdi de Anonymous eli suratına tokat atıyor.”

Anonymous şirketin telefon sistemini kapatmaya ve şirketin e-posta sistemini hacklemeye devam etti. Sunumlar, rakip firmalar hakkında bilgiler ve HBGary Barr'ın WikiLeaks'i çökertme planlarıyla ilgili bilgiler içeren 68,000'den fazla özel e-posta yayınladı.

Yakın zamanda internet güvenlik firması HBGary Federal başkanı Aaron Barr, Financial Times'a faaliyetlerimizi sürdüren kişiler hakkında doğru ve yararlı bilgiler sunarak Anonymous hareketi hakkındaki soruşturmasını yükseltmeye çalıştı.

Dünkü yayında sunulan bilgilerin internet kültürünün üstünkörü bir anlayış ile dünya çapında milyonlarca insanın herhangi biri tarafından zayıflatılmasının kolay olduğu ortaya çıkarıldı. HBGary Federal tarafından sağlanan bilgiler sadece kötü bir şekilde yanlış değil, adı verilen kişilerin hiçbirine karşı hiçbir suçlayıcı kanıt da sağlamadı. Bugün Anonymous, HBGary Federal'in FBI'a düzinelerce katılımcının kimliklerini ayrıntılı olarak açıklayan büyük bir belge satmayı planladığını öğrendi. Bunu öğrendiği saatler içinde Anonymous HBGary Federal'in ağ ve web sitelerine sızdı. Anonymous, belgeyi, 50.000 şirket e-postasıyla (~ 4.71GB) birlikte, bunların tümü internette dağıtılmış olan sözde kişisel bilgilerle satın aldı.

Buna ek olarak, ilişkili web siteleri ve sosyal medya hesapları kaçırıldı ve bu'güvenlik uzmanının'kendi güvenliğiyle ilgili konularda ne kadar kötü olduğunu vurguladı. Müşterilerine ve güvenine yatırım yapan diğerlerine yazıklar olsun. Aaron Barr'ın üstlendiği araştırmalardaki kalite eksikliği dikkat çekicidir. Aaron Barr internette mevcut olan birçok bilgiyi kaçırdı ve aslında kimlikleri asla gizlenmeyecek olanların bazılarını tespit edemedi.

DailyKos'un ishal blogcusu Barrett Brown ve anonnews.org yöneticisi joepie91 gibi insanlar, kimlikleri basit bir Google araması ile bir dakika içinde bulunabilirdi. Aaron Barr'ın da soruşturma protokolüne örnek olarak bu dokümantasyonu sağladığını belirtmek gerekir. Bu FBI'ın araştırma odunlarında sistematik bir kusur ortaya çıkaracaktır. Kusurlu bir prosedür üstel bir sorun kurumsallaşma riski ve her anlamda vergi mükellefleri pahasına bunu yapar. FBI bu bilgiyi HBGary Federal'den alsaydı, vergi mükelleflerinin parası tarafından ödenirdi ve birçok masum insan, hatta ilişkili olmayabilir eylemlerde lider olarak işaretlenirdi.

Senin aksine Aaron, araştırmamızı yaptık, kim olduğunu biliyoruz, ve şimdi, herkes de bilecek. Bunu ilerletmek için güvenilirliğinizi mahvetmeyi başarmış olsanız da, kısaca da olsa bize eğlence sağladınız. Anonymous'un liderleri yok. Biz bir grup değiliz, bir organizasyon değiliz.

Biz sadece bir fikiriz.

Bugün yaptıklarımız sert görünecek. Bu çok sert. Bizi tehdit etmeye çalışanlara cevap vereceğiz. Katılımcılarımızın son zamanlarda FBI baskınlarından ve HBGary Federal gibi şirketlerden endişe duyduğunu biliyoruz. Bu yüzden Anonymous'a bir mesaj verdik: karşılık vereceğiz.

Biz Anonymous'uz. Biz lejyonuz. Biz affetmeyiz. Unutmayız.

Bizi bekle - her zaman.

Barrett Brown'ın Mektubu 1. 2. Mektup.

İkinci Yanıt:

Sevgili HBGary (yakın zamanda rezil bir “güvenlik” şirketi),

Anonymous'dan bir kez daha selamlar. Sana son mesajımızdan bu yana sana çok değerli bir ders verildiğine inancımız vardı ama görünüşe göre durum böyle değil.

Özel belgelerinizi herkese duyurarak, web sitenize zarar vererek, yöneticilerinizin çeşitli çevrimiçi hesaplarını ele geçirerek, “güvenilir” sunucu yöneticilerinizi sosyal olarak mühendislik yaparak, Aaron Barr'ın utanç verici kişisel aksiliklerini ortaya çıkararak ve şirketinizin gelecekteki planlarını mahvettikten sonra En azından bir kereliğine, neyi yapıp yapmaman gerektiğini anlamak için kombine beyin hücrelerinizi kullanacağınızı varsaymıştık.

Peki sen ne yaptın? Bizi tehdit ettin. HBGary'nin COO'su Greg Hoglund Anonymous'u devirmek için yasal eylemlerin yapıldığını ileri sürmenin akıllıca olacağını düşündü. İlk kez böyle bir şey yapmaya çalıştığınızda bunu görmezden gelmedik ve şimdi görmezden gelmiyoruz. Sana saldırmayı bırakmaya istekliydik, hatta seni tamamen yalnız bırakmaya istekliydik. Ama şimdi bizi kışkırttın ve merhamet olmayacak.

Şirketinizin web sitesindeki bir açıklamada kibirle yayınladığınız bilgileri tahrif ettiğimizi ima etme cesaretiniz bile var. Anonymous'un harap ettigiyle aynı şirket sitesi.

HBGary, Inc ve HBGary Federal, ayrı ama ilgili bir şirket, kasıtlı bir siber saldırının kurbanı olmuştur. Bu suçu ciddiye alıyoruz ve federal, eyalet ve yerel kolluk kuvvetleri ile çalışıyoruz ve iç kaynakları doğru şekilde araştırmak ve cevap vermek için yönlendiriyoruz. Herhangi bir müşteri bilgisinin bu olaydan etkilenmiş olabileceği ölçüde, etkilenen müşterilere kullanılabilir hale gelir gelmez eksiksiz ve doğru bilgileri sağlayacağız.

Bu arada, bu suçun failleri veya onlarla yakın çalışan insanlar, kasıtlı olarak belirli verileri tahrif çünkü şu anda kamu malı herhangi bir bilginin güvenilir olmadığını lütfen unutmayın. HBGary, Inc ve HBGary Federal, bu suça kapsamlı, doğru ve hızlı bir şekilde cevap vermeyi kararlıyorlar.

Anonymous hiçbir şey değiştirmedi; gelen kutularınızı herhangi bir düzenleme olmadan tam olarak sızdırdık. Aslında, e-postalarınızın çoğu S/MIME dijital imzalar içeriyor ve bu imzaların gerçek olduğunu kanıtlıyor. Bu bilgi artık halka açıktır ve siz Anonymous'u verilerinizi kurcalamakla suçlayarak bu işten sıyrılabileceğinizi mi düşünüyorsunuz?

Oyunu bir sonraki seviyeye taşımamızın zamanı geldiğini hissediyoruz. Şimdi tüm 71,802 HBGary e-postalarını yayınladık, böylece ilgilenen her vatandaş için tamamen kullanılabilir. Bu Greg Hoglund'un makaraya daha önce yayımlanmamış 27.606 posta içerir. Ayrıca size kolaylık sağlamak için tam metin arama dahil.

Ama bizi yanlış anlama, bu intikam ile ilgili değil. Sızdırılan iletişimleriniz, şirketlerinizin WikiLeaks'e, destekleyici gazetecilerine ve ABD Ticaret Odası ve Bank of America'nın düşmanlarına karşı bir karalama kampanyası da dahil olmak üzere son derece şüpheli ve büyük olasılıkla yasadışı faaliyetlere karıştığını ortaya koyuyor. Kanıtlar bile bunun ABD Adalet Bakanlığı'nın tüm bilgileriyle yapıldığını gösteriyor.

Tüm gerçekler henüz ortaya çıkmamışken Anonymous, sizin, ilgili şirketlerin ve devlet kurumlarının kapalı kapılar ardında neler çevirdiğini dünyaya bildirmenin görevi olduğunu düşünüyor. HBGary gibi firmalar WikiLeaks gibi vatandaşların veya kurumların haklarını zayıflatmak için gizlilik içinde çalışırken boş boş durmayacağız.

Kuşkusuz HBGary, gerekli olduğunu düşündüğümüz şeyi yaparken ve bu süreçte boynunu kırmaktan zevk aldığımızı inkar etmiyoruz. Oyunumuzu oynamaya çalıştın. Kaybettin.

Biz Anonymous'uz.

Biz lejyonuz.

Biz affetmeyiz.

Unutmayız.

Bizi bekle - her zaman.

Üst dizine git

HBGary emails.torrent sızdırdı

19 Ekim 2016 19:14

24.1K

HBGary mailleri sızdırdı_torrent.txt

19 Ekim-2016 20:04

204.0B

HBGary daha fazla sızan emails.torrent

19 Ekim 2016 19:14

11.8K

HBGary daha fazla sızan e-postalar_torrent.txt

19 Eki-2016 20:33

102.0B

HBGaryLeakedEmails_archive.torrent

13.Oca.2017 19:19

38,9 BİN

HBGaryLeakedEmails_files.xml

13.Oca.2017 19:19

4.0K

HBGaryLeakedEmails_meta.sqlite

19 Ekim 2016 19:14

10.0K

HBGaryLeakedEmails_meta.xml

13.Oca.2017 19:19

1,2 BİN

aaron@hbgary.com.rar (İçeriği Görüntüle)

19 Ekim-2016 20:04

1.9G

greg@hbgary.com.rar (İçeriği Görüntüle)

19 Eki-2016 20:33

2,3 G

phil@hbgary.com.rar (İçeriği Görüntüle)

19 Ekim-2016 20:04

1,3G

press.txt

19 Eki-2016 20:10

3.8K

okuma.txt

19 Eki-2016 20:10

375.0B

ted@hbgary.com.rar (İçeriği Görüntüle)

19 Ekim-2016 20:04

1,5 G

Temmuz 2017: Op Devam Ediyor

Selamlar HBGary (bir bilgisayar “güvenlik” şirketi),

Anonymous'a sızma iddialarınız bizi eğlendiriyor ve Anonymous'u kendi basının dikkatini çekmek için bir araç olarak kullanma girişimleriniz de bizi eğlendiriyor. Dikkat çekmek için bu nasıl?

Bunu kendi başına sen getirdin. Anonymous elini ısırmaya çalıştın ve şimdi de Anonymous eli suratına tokat atıyor. Sözlü bir braul şeklinde bir karşı saldırı bekliyordunuz (bunu özel e-postalarınızdan birine koyduğunuz gibi), ancak şimdi Anonymous'un tüm öfkesini aldınız. Size puan vermiyoruz.

Fark edemediğiniz şey, bir “güvenlik” şirketinin unvanına ve genel görünümüne sahip olduğunuz için Anonymous'la kıyaslandığında hiçbir şey değilsiniz. Hiç bir güvenlik bilgin yok. İşletmeniz NMAP'ler gibi basit şeyler için katı fiyatlardan yararlanır ve güvenlik uzmanı olarak övgü ve hatta tanınmayı hak etmiyorsunuz. Şimdi de şöhret ve ilgi için Anonymous'a mı dönüyorsun? Sen de aynı acınası şirketin için iş yapmak isteyen medya fahişesi para kapan dalkavukların acınası bir toplanmasısın.

Sana asla unutamayacağın bir ders verelim: Anonymous'a bulaşma. Özellikle de Aaron Barr'ın şu e-postada kabul ettiği kamuoyunun dikkatini çekmek için bir eğilime atlamak istediğiniz için Anonymous'a bulaşmayın:

“Ama bu onlarla ilgili değil... izleyicilerimizin yeteneğimiz ve araştırmamızın yetkinliği hakkında doğru bir izlenime sahip olmasıyla ilgili. Anonymous bunu gözden düşürmek için ellerinden geleni yapacaktır. ve el Cezire, ABC, CNN, vb üzerlerinde oldukları için konuşmak için mikrofon var. Tartışmaya devam edeceğim çünkü bunun iyi bir iş olduğunu düşünüyorum ama kamu tepkilerim hakkında akıllı olacağım.”

Açıkça belli olan bir şeyi gözden kaçırdınız: Biz herkesiz ve hiç kimseyiz. Eğer bir kötülük kılıcı Anonymous'un iç organlarına sallarsan, onu yutarız. Bizi kıramazsın, zarar veremezsin. Açıkça denesen bile...

Anonymous'un “üst düzey” lerinin tam isimlerini ve ev adreslerini topladığınızı mı düşünüyorsunuz? Sen yapmadın. Anonymous'un kurucusu ve çeşitli kurucuları olduğunu mu düşünüyorsun? Sahte. Bulduğun bilgiyi FBI'a satabileceğine inanıyor musun? Sahte. Şimdi, bu neden yanlış? İç belgelerinizi gördük, hepsini. Ne yaptık biliyor musun? Güldük. “Ayıkladığınız” bilgilerin çoğu IRC ağlarımız aracılığıyla herkese açıktır. Anonymous “üyelerin” kişisel detayları, tamamen saçmalık.

Peki neden bu bilgiyi istediğin gibi FBI'a satamazsın? Çünkü onlara bedavaya vereceğiz. Görkemli yanıltıcı çalışmalarınız, tüm özel e-postalarınız (halkın tadını çıkarması için 44.000'den fazla güzellik) gibi herkesin taraması için bir mucize olabilir. Muhtemelen bildiğiniz gibi, Anonymous bu tür konularda oldukça ciddidir, ve genellikle operasyonların arkasındaki mantığımızı gereksiz bir şekilde detaylandırabiliriz, ama size basit bir açıklama yapacağız, çünkü ilkel insanlar gibi görünüyorsunuz:

Körü körüne Anonymous kovanına girdin. Bal çalmaya çalıştığın bir kovan. Arıların onu savunmayacağını mı sandın? İşte geldik. Kovana kızdırdın ve şimdi de sokuluyorsun.

Güvenlik uzmanlarının ustalıkla güvence altına alınmadığı görülüyor.

Biz Anonymous'uz.

Biz lejyonuz.

Biz affetmeyiz.

Unutmayız.

Bizi bekle - her zaman.

Tags
,

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

No Image
No Image
No Image