Op Hbgary

Op Hbgary

Listen to Page
Voiced by Amazon Polly

Po tym, jak twierdził, że przeniknął do Anonimowego, Hbgary Barr i jego dyrektor generalny Aaron Barr został uderzony jednym z najsilniejszych ataków kolektywu. Anonimowy po raz pierwszy przejął stronę firmy ochroniarskiej i zastąpił ją literą postrzeganą jako obrazek poniżej, które czytają w części:

“Sprowadziłeś to na siebie. Próbowałeś ugryźć Anonimową rękę, a teraz Anonimowa ręka uderza cię w twarz.”

Anonimowy zamknął system telefoniczny firmy i włamał się do systemu poczty elektronicznej firmy, publikując ponad 68,000 prywatnych e-maili, które zawierały prezentacje, informacje o konkurencyjnych firmach, informacje o planach HBgary Barr w sprawie zlikwidowania WikiLeaks i wiele więcej.

Ostatnio szef firmy HbGary Federal, Aaron Barr, starał się podnieść swoje śledztwo w sprawie ruchu anonimowego, dostarczając Financial Times, co twierdził, że są dokładne i użyteczne informacje o tych, którzy rzekomo kierują naszą działalnością.

We wczorajszym wydaniu wnioskowaliśmy, że przedstawione informacje były łatwe do podważenia przez któregokolwiek z milionów ludzi na całym świecie, z pobieżnym zrozumieniem kultury internetowej. Informacje dostarczone przez HbGary Federal nie tylko były niedokładne, ale nie dostarczyły żadnych obciążających dowodów przeciwko żadnej z wymienionych osób. Dziś Anonimowy dowiedział się, że Hbgary Federal zamierzał sprzedać FBI duży dokument, który rzekomo wyszczególniał tożsamość tuzinów naszych uczestników. W ciągu kilku godzin od poznania tego, Anonymous przeniknął do sieci i stron internetowych Hbgary Federal. Anonimowy nabył dokument z rzekomymi danymi osobowymi anonów, wraz z 50.000 firmowych e-maili (~ 4.71 GB) - wszystkie z nich zostały teraz rozpowszechnione w Internecie.

Ponadto jego powiązane strony internetowe i konta w mediach społecznościowych zostały porwane i manipulowane, aby podkreślić, jak źle ten “ekspert ds. bezpieczeństwa” zajmuje się sprawami własnego bezpieczeństwa. Biada swoim klientom i innym, którzy zainwestowali w jego zaufanie. Na uwagę zasługuje brak jakości w podejmowanych badaniach Aarona Barra. Aaron Barr przeoczył wiele informacji, które były dostępne w Internecie i w rzeczywistości nie udało się zidentyfikować niektórych osób, których tożsamość nigdy nie miała być ukryta.

Ludzie tacy jak bloger dziennik DailyKos Barrett Brown i administrator anonnews.org, joepie91, którego tożsamość mogła zostać znaleziona w niecałą minutę za pomocą prostego wyszukiwania w Google. Warto również zauważyć, że Aaron Barr dostarczał tę dokumentację jako przykład protokołu dochodzeniowego. To wprowadzałoby systematyczną wadę w stolarce śledczej FBI. Ryzyko instytucjonalizacji błędnej procedury wykładania problemu, i robi to na koszt podatników w każdym sensie. Gdyby FBI faktycznie kupowało te informacje od Hbgary Federal, zostałoby opłacone przez podatników pieniądze, a wielu niewinnych ludzi zostałoby oznaczonych jako liderzy w działaniach, z którymi nie byłyby powiązane.

W przeciwieństwie do ciebie, Aaron, zrobiliśmy nasze badania, wiemy kim jesteś, a teraz wszyscy inni też. Mimo, że udało ci się zniszczyć swoją wiarygodność, próbując ją zwiększyć, zapewniłeś nam rozrywkę, choć krótko. Anonimowy nie ma przywódców. Nie jesteśmy grupą, nie jesteśmy organizacją.

To tylko pomysł.

To, co dziś zrobiliśmy, będzie trudne. To jest trudne. Odpowiemy na tych, którzy chcą nam grozić. Rozumiemy, że nasi uczestnicy byli zaniepokojeni niedawnymi nalotami FBI i firmami takimi jak HbGary Federal, czyhającymi i rejestrowanymi czatami, więc daliśmy wszystkim Anonimowi wiadomość: będziemy walczyć.

Jesteśmy anonimowi. Jesteśmy legionem. Nie wybaczymy. Nie zapominamy.

Spodziewaj się nas - zawsze.

List Barretta Browna 1. List 2.

Druga odpowiedź:

Drogi Hbgary (niedawno zhańbiona firma “bezpieczeństwa”),

Jeszcze raz ciepłe pozdrowienia od Anonimowego. Wierzymy, że dano ci cenną lekcję od czasu naszej ostatniej wiadomości, ale wygląda na to, że tak nie jest.

Po tym jak upokorzyliśmy Cię przez publiczne publikację Twoich prywatnych dokumentów, dewastowanie Twojej strony internetowej, przejęcie różnych kont w sieci kierowniczej, społeczną inżynierię twoich “zaufanych” administratorów serwerów, odsłonięcie kłopotliwych osobistych nieszczęść Aarona Barra i zasadniczo rujnowanie przyszłych planów Twojej firmy Przypuszczaliśmy, że chociaż raz użyjesz połączonych komórek mózgowych, by zrozumieć, co powinieneś, a czego nie powinieneś robić.

Więc co zrobiłeś? Groziłeś nam. Greg Hoglund, COO z Hbgary, uznał, że mądrze jest naciskać, że podejmowane są działania prawne mające na celu zniesienie Anonimowego. Nie zapominajmy, że po raz pierwszy próbowałeś zrobić coś takiego, nie przeoczyliśmy tego i nie przeoczyliśmy tego teraz. Byliśmy gotowi przestać cię atakować, byliśmy nawet gotowi zostawić cię całkowicie - ale teraz sprowokowałeś nas i nie będzie litości.

Masz nawet czelność sugerować, że fałszujemy informacje, które arogancko zamieściłeś w oświadczeniu na swojej stronie internetowej firmy. Ta sama strona firmy, którą zniszczył Anonimowy.

HbGary, Inc i Hbgary Federal, odrębna, ale powiązana firma, padły ofiarami celowego cyberataku. Traktujemy tę zbrodnię poważnie i współpracujemy z federalnymi, stanowymi i lokalnymi organami ścigania i przekierowywamy wewnętrzne zasoby, aby zbadać i odpowiednio zareagować. W zakresie, w jakim jakiekolwiek informacje o klientach mogły zostać dotknięte tym wydarzeniem, dostarczymy klientom kompletne i dokładne informacje, gdy tylko staną się one dostępne.

Tymczasem należy pamiętać, że wszelkie informacje znajdujące się obecnie w domenie publicznej nie są wiarygodne, ponieważ sprawcy tego przestępstwa lub osoby ściśle z nimi współpracujące celowo sfałszowali pewne dane. HbGary, Inc i Hbgary Federal są zobowiązani do kompleksowej, dokładnej i szybkiej reakcji na tę zbrodnię.

Anonimowy nic nie sfałszował; wyciekły w całości twoje skrzynki odbiorcze bez żadnych zmian. W rzeczywistości większość wiadomości e-mail zawiera podpisy cyfrowe S/MIME, potwierdzające, że są prawdziwe. Ta informacja jest teraz wolna dla publiczności, a ty szczerze myślisz, że możesz wykręcić się z niej, oskarżając Anonimowego o manipulowanie twoimi danymi?

Uważamy, że nadszedł czas, by przejść grę na kolejny poziom. Wydaliśmy teraz wszystkie 71,802 wiadomości HBgary, więc są one w pełni dostępne dla każdego obywatela, który jest zainteresowany. Obejmuje to wcześniej nieopublikowane 27,606 maili ze szpuli Grega Hoglunda. Dla Twojej wygody uwzględniliśmy również wyszukiwanie pełnotekstowe.

Ale nie zrozum nas źle, nie chodzi tylko o zemstę. Twoje przecieki ujawniają, że twoje firmy były uwikłane w wysoce wątpliwą i najprawdopodobniej nielegalną działalność, w tym kampanię przeciwko WikiLeaks, jej wspierających dziennikarzy i przeciwników Amerykańskiej Izby Handlowej i Banku Ameryki. Dowody sugerują nawet, że zrobiono to z pełną wiedzą o Departamencie Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

Choć cała prawda nie została jeszcze odkryta, Anonimowy uważa, że jego obowiązkiem jest dać światu znać, co ty, powiązane firmy i agencje rządowe robicie za zamkniętymi drzwiami. Nie będziemy bezczynnie stać, podczas gdy firmy takie jak HbGary pracują w tajemnicy, aby podważać prawa obywateli lub instytucji takich jak WikiLeaks.

Wprawdzie, HbGary, podczas gdy robimy to, co uważamy za konieczne i po prostu, nie zaprzeczamy, że podobało nam się złamać ci kark w trakcie procesu. Próbowałeś grać w naszą grę. Ty przegrałeś.

Jesteśmy anonimowi.

Jesteśmy legionem.

Nie wybaczymy.

Nie zapominamy.

Spodziewaj się nas - zawsze.

Przejdź do katalogu nadrzędnego

Hbgary wyciekł emails.torrent

19-Paź 2016 19:14

24,1 TYS

HbGary wyciekły e-maile_torrent.txt

19-Paź 2016 20:04

204,0B

hbgary więcej wyciekły emails.torrent

19-Paź 2016 19:14

11,8 TYS

Hbgary więcej wyciekły email_torrent.txt

19-Paź 2016 20:33

102.0B

HbgaryLeakedeMails_archive.torrent

13-stycznia 2017 19:19

38,9 TYS

HbgaryLeakedeMails_files.xml

13-stycznia 2017 19:19

4,0 TYS

HbgaryLeakedeMails_meta.sqlite

19-Paź 2016 19:14

10.0 TYS

HbgaryLeakedeMails_meta.xml

13-stycznia 2017 19:19

1,2 TYS

aaron@hbgary.com.rar (Wyświetl zawartość)

19-Paź 2016 20:04

1,9 G

greg@hbgary.com.rar (Wyświetl zawartość)

19-Paź 2016 20:33

2,3 G

phil@hbgary.com.rar (Wyświetl zawartość)

19-Paź 2016 20:04

1,3 G

press.txt

19-Paź 2016 20:10

3,8 TYS

readme.txt

19-Paź 2016 20:10

375.0B

ted@hbgary.com.rar (Wyświetl zawartość)

19-Paź 2016 20:04

1,5G

Lipiec 2017: Operacja trwa

Pozdrowienia HbGary (komputer “bezpieczeństwa” firmy),

Twoje ostatnie twierdzenia o “infiltracji” Anonimowego bawią nas, podobnie jak twoje próby użycia Anonimowego jako środka, aby zwrócić uwagę na siebie. Co z tym na uwagę?

Sam to na siebie sprowadziłeś. Próbowałeś ugryźć Anonimową rękę, a teraz Anonimowa ręka uderza cię w twarz. Oczekiwałeś kontrataku w formie werbalnego braula (jak tak elokwentnie umieściłeś go w jednym ze swoich prywatnych e-maili), ale teraz otrzymałeś pełną furię Anonimowego. Nie przyznajemy żadnych punktów.

Wydaje się, że nie zdajesz sobie sprawy, że tylko dlatego, że masz tytuł i ogólne pojawienie się firmy “bezpieczeństwa”, jesteś niczym w porównaniu do Anonimowego. Nie masz żadnej wiedzy o bezpieczeństwie. Twoja firma rozwija się dzięki pobieraniu śmiesznych cen za proste rzeczy, takie jak NMaps, i nie zasługujesz na pochwałę, a nawet uznanie jako ekspertów ds. bezpieczeństwa. A teraz zwracasz się do Anonimowego dla sławy i uwagi? Jesteś żałosnym zgromadzeniem, którzy łapią pieniądze za pieniądze, którzy chcą się zwinić w biznesie dla twojej równie żałosnej firmy.

Dajmy ci nauczkę, której nigdy nie zapomnisz: nie zadzierasz z Anonimem. Szczególnie nie zadzierasz z Anonimem tylko dlatego, że chcesz przejść na trend zainteresowania opinii publicznej, o którym Aaron Barr przyznał w następującym e-mailu:

“Ale nie chodzi o nich... Chodzi o to, że widzowie mają dobre wrażenie na naszych możliwościach i kompetencjach naszych badań. Anonimowi zrobią wszystko, co mogą, aby to zdyskredytować. Mają mikrofon, że tak powiem, ponieważ są na Al Jazeeera, ABC, CNN itp. Zamierzam kontynuować debatę, ponieważ uważam, że to dobry biznes, ale będę mądry o moich publicznych odpowiedziach.”

Wyraźnie przeoczyłeś coś bardzo oczywistego: jesteśmy wszyscy i nikomu. Jeśli wrzucisz mieczem złośliwości w wnętrzności Anonimowych, po prostu go pochłoniemy. Nie możesz nas złamać, nie możesz nas skrzywdzić, nawet jeśli najwyraźniej próbowałeś...

Myślisz, że zebrałeś pełne nazwiska i adresy domowe “wyższych” Anonimowych? Nie masz. Myślisz, że Anonymous ma założyciela i różnych współzałożycieli? Fałszywe. Wierzysz, że możesz sprzedać informacje, które znalazłeś FBI? Fałszywe. Dlaczego ten jest fałszywy? Widzieliśmy twoje wewnętrzne dokumenty, wszystkie i wiesz, co zrobiliśmy? Śmieliśmy się. Większość informacji, które “wyodrębniłeś” jest publicznie dostępna za pośrednictwem naszych sieci IRC. Osobiste dane anonimowych “członków”, które według ciebie nabyłeś, są po prostu nonsensem.

Więc dlaczego nie możesz sprzedać tej informacji FBI, tak jak chciałeś? Bo damy im go za darmo. Twoja chwalebna praca może być cudem dla wszystkich do przeszukania, podobnie jak wszystkie twoje prywatne e-maile (ponad 44 000 piękności dla publiczności). Jak zapewne wiecie, Anonimowy jest dość poważny, jeśli chodzi o takie rzeczy, i zazwyczaj możemy nieodpłatnie wypracować nasze rozumowanie za operacjami, ale damy wam proste wyjaśnienie, ponieważ wydajecie się prymitywnymi ludźmi:

Ślepo wkroczyłeś do Anonimowego ula, z którego próbowałeś ukraść miód. Myślałeś, że pszczoły tego nie bronią? No i jesteśmy tutaj. Rozgniewasz rój, a teraz jesteś ukąszony.

Wydaje się, że eksperci bezpieczeństwa nie są fachowo zabezpieczone.

Jesteśmy anonimowi.

Jesteśmy legionem.

Nie wybaczymy.

Nie zapominamy.

Spodziewaj się nas - zawsze.

Tags
,

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

No Image
No Image
No Image