Op HBGary

Op HBGary

Listen to Page
Voiced by Amazon Polly

Poté, co tvrdili, že infiltrovali Anonymous, HBGary Barr a jeho výkonný ředitel Aaron Barr dostali jeden z nejsilnějších útoků kolektivu. Anonymous nejprve převzal domovskou stránku bezpečnostní společnosti a nahradil ji dopisem viděným jako obrázek níže, který zní částečně:

“ Přinesl jste si to na sebe. Snažil jste se kousnout do ruky Anonymous, a teď vás Anonymní ruka plácá do obličeje.”

Anonymous pokračoval v vypnutí telefonního systému společnosti a nabourání se do e-mailového systému společnosti, čímž zveřejnil přes 68 000 soukromých e-mailů, které zahrnovaly prezentace, informace o konkurenčních firmách a informace o plánech HBGary Barr na likvidaci WikiLeaks a mnoho dalšího.

Nedávno se šéf internetové bezpečnostní firmy HBGary Federal Aaron Barr snažil zvýšit své vyšetřování hnutí Anonymous tím, že Financial Times poskytl to, co tvrdil, že jsou přesné a užitečné informace o těch, kteří údajně řídí naše aktivity.

Ve včerejším vydání jsme vyvodili, že předložené informace lze snadno podkopat kterýmkoli z milionů lidí po celém světě s běžným porozuměním internetové kultury. Nejenže informace poskytnuté HBGary Federal byly žalostně nepřesné, ale neposkytly žádné usvědčující důkazy proti žádné z uvedených osob. Dnes se Anonymous dozvěděl, že HBGary Federal hodlá prodat FBI velký dokument, který údajně popsal identitu desítek našich účastníků. Během několika hodin poté, co se to dozvěděl, Anonymous infiltroval síť a webové stránky HBGary Federal. Anonymous získal dokument s údajnými osobními detaily anonů, spolu s 50 000 firemních e-mailů (~ 4,71GB), které jsou nyní distribuovány na internetu.

Navíc byly jeho přidružené webové stránky a účty na sociálních sítích uneseny a zmanipulovány, aby zdůrazňovaly, jak špatně tento“ bezpečnostní expert” řeší záležitosti své vlastní bezpečnosti. Běda svým klientům a ostatním, kteří investovali do jeho důvěry. Za zmínku stojí nedostatečná kvalita výzkumu prováděného Aarona Barra. Aaron Barr zmeškal mnoho informací, které byly k dispozici online, a ve skutečnosti nedokázal identifikovat některé z těch, jejichž totožnost nikdy neměla být skryta.

Lidé jako diaristický blogger Dailykos Barrett Brown a správce anonnews.org, joepie91, jehož identita mohla být nalezena za necelou minutu pomocí jednoduchého vyhledávání na Googlu. Je rovněž třeba poznamenat, že Aaron Barr poskytl tuto dokumentaci jako příklad protokolu o vyšetřování. To by zavedlo systematickou chybu vyšetřovacího dřeva FBI. Riziko institucionalizace chybného postupu zvrtává problém, a činí tak na úkor daňových poplatníků v každém smyslu. Kdyby FBI tuto informaci skutečně koupila od HBGary Federal, zaplatili by ji peníze daňových poplatníků a mnoho nevinných lidí by bylo označeno za vůdce v činnostech, se kterými možná ani nebyli spojeni.

Na rozdíl od tebe, Aarone, jsme provedli náš výzkum, víme, kdo jsi, a teď, stejně jako všichni ostatní. I když se vám podařilo zničit svou důvěryhodnost ve snaze o její další podporu, poskytli jste nám zábavu, i když velmi krátce. Anonymous nemá vůdce. Nejsme skupina, nejsme organizace.

Jsme jen nápad.

To, co jsme dnes udělali, se bude zdát kruté. Je to kruté. Budeme reagovat na ty, kteří se nás snaží vyhrožovat. Chápeme, že naši účastníci byli znepokojeni nedávnými nájezdy FBI a společnostmi jako HBGary Federal, které číhají a zaznamenávají naše rozhovory, takže jsme dali všem Anonymous zprávu: budeme bojovat.

Jsme Anonymní. Jsme legie. Neodpouštíme. Nezapomínáme.

Očekávejte nás - vždy.

Dopis Barretta Browna 1. Dopis 2.

Druhá odpověď:

Vážený HBGary (nedávno zneuctěný“ bezpečnostní” společnost),

Opět srdečné pozdravy od Anonymous. Věřili jsme, že od našeho posledního poselství vám byla poučena cenná lekce, ale zdá se, že tomu tak není.

Poté, co jsme vás důkladně ponížili zveřejněním vašich soukromých dokumentů, znesvěcováním vašich webových stránek, převzetím různých online účtů vašich manažerů, sociálním inženýrstvím vašich“ důvěryhodných” serverů, odhalením trapných osobních nehod Aarona Barra a v podstatě zničením budoucích plánů vaší společnosti Předpokládali jsme, že alespoň pro jednou použijete své kombinované mozkové buňky, abyste si uvědomili, co byste měli a neměli dělat.

Tak co jste udělal? Vyhrožoval jste nám. Greg Hoglund, ředitel HBGary, si myslel, že je moudré prosazovat, že jsou podniknuty právní kroky k likvidaci Anonymous. Nezapomínejme, že když jste se poprvé pokusili něco takového udělat, nepřehlédli jsme to a teď to nepřehlížíme. Byli jsme ochotni přestat na vás útočit, dokonce jsme byli ochotni opustit vás úplně - ale teď jste nás vyprovokoval a nebude tam žádné slitování.

Dokonce máte tu drzost naznačit, že falšujeme informace, které jste arogantně zveřejnil v prohlášení na webových stránkách vaší společnosti. Stejný web společnosti, který Anonymous zpustošil.

HBGary, Inc a HBGary Federal, samostatná, ale ve spojení společnost, se staly oběťmi úmyslného trestního kybernetického útoku. Bereme tento zločin vážně a spolupracujeme s federálními, státními a místními orgány činnými v trestním řízení a přesměrujeme vnitřní zdroje, abychom mohli řádně vyšetřovat a reagovat. V rozsahu, v jakém mohou být jakékoli informace o klientovi ovlivněny touto událostí, poskytneme postiženým klientům úplné a přesné informace, jakmile budou k dispozici.

Mezitím si prosím uvědomte, že veškeré informace, které jsou v současné době veřejně dostupné, nejsou spolehlivé, protože pachatelé tohoto trestného činu nebo lidé, kteří s nimi úzce spolupracují, úmyslně zfalšovali určité údaje. HBGary, Inc a HBGary Federal se zavázaly k komplexní, přesné a rychlé reakci na tento zločin.

Anonymous nic nefalšoval, vypustili jsme vaše schránky v plné výši bez úprav. Ve skutečnosti většina vašich e-mailů obsahuje digitální podpisy S/MIME, které dokazují, že jsou skutečné. Tato informace je nyní zdarma pro veřejnost a vy si upřímně myslíte, že se z ní můžete vykroutit tím, že obviníte Anonymous z manipulace s vašimi daty?

Cítíme, že je čas, abychom hru posunuly na další úroveň. Nyní jsme zveřejnili všechny 71,802 HBGary e-maily, takže jsou plně dostupné všem občanům, kteří mají zájem. To zahrnuje dříve nevydaných 27 606 maily z cívky Greg Hoglund. Také jsme zahrnuli fulltextové vyhledávání pro vaše pohodlí.

Ale nechápejte nás špatně, to není všechno o pomstě. Vaše unikající komunikace odhalila, že vaše společnosti byly zapleteny do velmi pochybných a pravděpodobně ilegálních aktivit, včetně ošklivé kampaně proti WikiLeaks, jejím podpůrným novinářům a protivníkům americké obchodní komory a Bank of America. Důkazy dokonce naznačují, že to bylo provedeno s plnými znalostmi amerického ministerstva spravedlnosti.

Zatímco celá pravda ještě není odhalena, Anonymous se domnívá, že je jeho povinností dát světu vědět, co vy, spřízněné společnosti a vládní agentury děláte za zavřenými dveřmi. Nebudeme nečinně přihlížet, zatímco firmy jako HBGary pracují v tajnosti, aby podkopávaly práva občanů nebo institucí, jako je WikiLeaks.

Je pravda, že HBGary, zatímco děláme to, co považujeme za nezbytné a spravedlivé, nepopíráme, že jsme si v tomto procesu užili zlomení krku. Snažil jste se hrát naši hru. Ztratil jste se.

Jsme Anonymní.

Jsme legie.

Neodpouštíme.

Nezapomínáme.

Očekávejte nás - vždy.

Přejít na nadřazený adresář

HBGary unikla emaily.torrent

19-říjen 2016 19:14

24,1K

HBGary unikly emaily_torrent.txt

19-říjen 2016 20:04

204.0B

HBGary více unikly emaily.torrent

19-říjen 2016 19:14

11,8 KB

HBGary více unikly e-maily_torrent.txt

19-říjen 2016 20:33

102.0B

HBgaryLeakeDemails_archive.torrent

13-Leen-2017 19:19

38,9 TISÍC

HBgaryLeakeDemails_files.xml

13-Leen-2017 19:19

4.0K

HBgaryLeakeDemails_meta.sqlite

19-říjen 2016 19:14

10.0K

HBgaryLeakeDemails_meta.xml

13-Leen-2017 19:19

1.2 KB

aaron@hbgary.com.rar (Obsah zobrazení)

19-říjen 2016 20:04

1,9 G

greg@hbgary.com.rar (Obsah zobrazení)

19-říjen 2016 20:33

2,3 G

phil@hbgary.com.rar (Obsah zobrazení)

19-říjen 2016 20:04

1,3 G

press.txt

19-říjen 2016 20:10

3,8 KM

readme.txt

19-říjen 2016 20:10

375.0B

ted@hbgary.com.rar (Obsah zobrazení)

19-říjen 2016 20:04

1,5 G

Červenec 2017: Op pokračuje

Pozdravy HBGary (počítačová“ bezpečnostní” společnost),

Vaše nedávné tvrzení o“ infiltrování” Anonymních nás baví, stejně jako vaše pokusy o použití Anonymous jako prostředku k získání pozornosti pro sebe. Co je to za pozornost?

Přinesl jste si to na sebe. Snažil jste se kousnout do ruky Anonymous, a teď vás Anonymní ruka plácá do obličeje. Očekávali jste protiútok ve formě slovního braul (jak jste tak výmluvně uvedli do jednoho ze svých soukromých e-mailů), ale nyní jste obdrželi plnou zuřivost Anonymous. Neudělíme vám žádné body.

Zdá se, že jste si neuvědomil, že jen proto, že máte název a obecný vzhled“ bezpečnostní” společnosti, nejste nic ve srovnání s Anonym. Nemáte žádné bezpečnostní znalosti. Vašemu podnikání se daří z toho, že účtuje směšné ceny za jednoduché věci, jako je NMaps, a nezasloužíte si chválu ani uznání jako bezpečnostní experti. A teď se obrátíte na Anonymous kvůli slávě a pozornosti? Jste ubohé shromáždění mediálních děvců, kteří chytají peníze, kteří chtějí obchodovat pro vaši stejně ubohou společnost.

Dáme vám lekci, na kterou nikdy nezapomenete, že si nezahráváte s Anonymem. Obzvlášť si nezahráváte s Anonymem jen proto, že chcete naskočit na trend pozornosti veřejnosti, ke kterému Aaron Barr přiznal v následujícím emailu:

“ Ale nejde o ně, ale o to, že naše publikum má správný dojem z našich schopností a kompetencí našeho výzkumu. Anonymous udělá, co je v jejich silách, aby to zdiskreditovali. A mají mikrofon tak říkajíc, protože jsou na Al Džazíře, ABC, CNN atd. Budu pokračovat v debatě, protože si myslím, že je to dobrý obchod, ale budu chytrý ohledně svých veřejných odpovědí.“

Jasně jste přehlédl něco velmi zřejmého: my jsme všichni a nikdo nejsme. Pokud do vnitřností Anonymous zatáhnete meč zloby, jednoduše ho pohltíme. Nemůžete nás zlomit, nemůžete nám ublížit, i když jste se očividně pokusil...

Myslíte si, že jste shromáždili celá jména a adresy domů“ vyšších” Anonymních? Nemáte. Myslíš, že Anonymous má zakladatele a různé spoluzakladatele? Falešné. Věříte, že můžete prodat informace, které jste našli FBI? Falešné. Proč je tento falešný? Viděli jsme vaše interní dokumenty, všechny, a víte, co jsme udělali? Smáli jsme se. Většina informací, které jste“ extrahovali” je veřejně dostupná prostřednictvím našich IRC sítí. Osobní údaje anonymních členů, které si myslíte, že jste získali, jsou prostě nesmysl.

Tak proč nemůžete prodat tuto informaci FBI, jak jste zamýšlel? Protože jim to dáme zadarmo. Vaše nádherně klamná práce může být pro všechny zázrakem, stejně jako všechny vaše soukromé e-maily (více než 44 000 krás pro veřejnost). Jak asi víte, Anonymous je docela vážný, pokud jde o takové věci, a obvykle můžeme bezdůvodně vypracovat naše úvahy o operacích, ale dáme vám jednoduché vysvětlení, protože vypadáte jako primitivní lidé:

Slepě jste vrazili do anonymního úlu, úlu, ze kterého jste se pokusili ukrást med. Myslíš, že to včely nebudou bránit? Tak jsme tady. Naštval jste úl a teď jste bodal.

Zdá se, že bezpečnostní experti nejsou odborně zajištěni.

Jsme Anonymní.

Jsme legie.

Neodpouštíme.

Nezapomínáme.

Očekávejte nás - vždy.

Tags
,

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

No Image
No Image
No Image