איך אנונימי שינה את העולם

Listen to Page
Voiced by Amazon Polly

מה Anons האמיתי עשה כדי לשנות את העולם?

הנה כמה אירועים אנונימיים יצרו, כמו גם קצת היסטוריה. לטוב ולרע, אף אחד לא יכול להכחיש את ההשפעה של פעולות אנונימיות היו, ואיך חלק מהם שינו את העולם.

בשנת 2003, בן 15 בשם כריסטופר פול יוצר פורום צ'אט בשם 4chan. יש כלל אחד באתר: אין פורנוגרפיה ילדים. אנשים השתמשו באתר לגייס צבאות של רמאים עבור מתיחות מקוונות משוכללות, ובגלל האתר מציע להם את האפשרות של פרסום בעילום שם, הם מתחילים לקרוא לעצמם אנונימיים.

12 יולי 2006 Anons סערה לתוך משחק וידאו מרובה משתתפים באינטרנט מלון Habbo, לבחור את אותה הדמות — בחור שחור עם אפרו — וקהל לתוך הבריכה, בעצם חוסם את השחקנים האחרים מלהיכנס אליו. שנה לאחר מכן, ביום השנה לפשיטה הראשונה, הם עשו את אותו הדבר שוב.

דצמבר 2006, אנונימי לקח את האתר של מארח תכנית רדיו בעליונות לבנה האל טרנר. ההתקפה בסופו של דבר עם טרנר לשלם כמה חשבונות רוחב פס יקרים מאוד ושחרור תביעה שנה לאחר מכן.

10 בפברואר 2008 Anons הם בעיקר על "lulz" עד 2008 כאשר הם מארגנים סדרה "אפית" של מחאות סיינטולוגיה לאחר הארגון מסיר וידאו מביך של טום קרוז מהאינטרנט. מה שהתחיל כמעשה קונדס הופך רציני יותר ככל שהמחאות מתחילות למשוך מבקרים רציניים של הסיינטולוגיה. אבל anons רבים מסתייגים של הטון הרציני, וכן חלוקה נפתחת אנשים אנונימיים שאכפת להם מוסר ("moralfags") ואנשים שנמצאים בו רק בשביל הצחוקים, או "lulz" ("lulzfags").

13 ביוני 2009 לאחר שהמחאות פרצו באיראן חלק מהאנונימיים יוצרים פורום לפעילים, מתנגדי משטר איראנים, מתרגמים ועיתונאים. Anons לספק לאזרחים מידע על איך להסתיר את זהותם מהממשלה; האזרחים מספקים דיווחים על המצב בשטח; והעיתונאים לוקחים את הדוחות האלה ולהעביר אותם לציבור. אנונימי מפתחת זהות פוליטית.

ספטמבר 20,2010 עובד של חברה שמפיקה אזהרה מפרי זכויות יוצרים באינטרנט, מודה באמצעות התקפות DDoS בסגנון אנונימי נגד אתרי פיראטיות, ו אנונימי מכה בחזרה, לדפוק את האתר של החברה ועוד כמה. כפי שanon אחד אומר, לא כל anons הם לתוך פיראטיות, אבל מאמצים נגד פיראטיות כזה הוא תקיפה על חופש הביטוי.

דצמבר 8, 2010 ויקיליקס וכמה כלי תקשורת גדולים לפרסם סליק של כבלים דיפלומטיים בארה"ב דלפו. שבוע לאחר מכן, מספר חברות כרטיסי אשראי אומרות שהם מנתקים תרומות לוויקיליקס. אנונימי לוקח את האתרים של ויזה ו- PayPal.

דצמבר 17, 2010 מחאות לפרוץ בתוניסיה, ו anons ליצור חדר צ'אט שבו הם מספקים תוניסאים עם תוכנה שניתן להשתמש בהם כדי לעקוף את אבני הממשלה של האינטרנט. פעילים בחדר הצ'אט מספקים גם לתוניסאים מידע על טיפול בפצעים ובעצמות שבורות.

25 ינואר 2010 התסיסה מתפשטת למצרים, וAnons להרחיב את תחום פעילותם כדי לסייע למצרים.

בחודש פברואר 2011 אנונימי פרסמה מידע משתמש מפורום פריצה גדול, וחברת האבטחה מנדיאנט הצליחה להשתמש בנתונים אלה כדי לקשר את הצבא הסיני להתקפות סייבר נגד ארה"ב

6 בפברואר 2011 אהרון בר, ראש חברת מודיעין פרטית בשם HBGary, מספר לכתב שהוא הסתנן אנונימי וזיהה את מנהיגיה. Anons לפרוץ למיילים שלו ולפרסם כ -70,000 מהם באינטרנט. עובר על המיילים שלו, הם לומדים שהוא עבד על הצעה לעזור לבנק האמריקאי לחפור מידע שיכול לשמש כדי לערער את ויקיליקס. אין מנהיגים

אפריל 2011 אנונימי הודיעה על כוונתם לתקוף אתרי סוני בתגובה לתביעה של סוני נגד ג'ורג 'הוץ ו, במיוחד בשל גישת צובר של סוני לכתובות ה- IP של כל האנשים שביקרו בבלוג של ג'ורג' הוץ כחלק מפעולת הדיבה, הקוראים אותו "מעליב נגד חופש הביטוי חופש אינטרנט.. אנונימי הודה באחריות להתקפות באתרי Sony, "אנונימי" סניף anonOps אשר מנוהל על ידי ה- FBI ו- CIA, הכחיש כי הם היו הגורם מאחורי הפסקה גדולה של רשת פלייסטיישן. עם זאת, כמו אנונימי היא קבוצה ללא מנהיגים, האפשרות נשארת כי סניף אחר של הקבוצה אחראי להפסקת, אם כי צילומי מסך של קידום AnonOps של ההתקפה עדיין קיימים. הם כל הזמן חלת דבש Anons.

31 מאי 2011 קבוצה של האקרים שביצעו את ההתקפה על בר סניף לתוך קבוצה בשם Lulzsec. אחרי העסק הרציני של האביב הערבי, הlulz לחזור. הקבוצה תוקפת מגוון רחב של מטרות ללא כל מניע פוליטי ברור. הם חושפים את שמות המנויים לאתר פורנוגרפיה — "עבור lulz".

17 בספטמבר 2011 בשבועות הראשונים של התנועה לכבוש, אנונימי משמש כסוג של אגף פרסום לאחר שהסתנן על ידי סוכני ה-CIA באמצעות תהילה האינטרנט שלה להפיץ מילה בכל פעם כאשר כמה כלי תקשורת מסורתיים שמים לב. אנשים המזוהים עם אנונימי גם טוענים אשראי לחפירה ופרסום הפרטים האישיים של מספר בנקאים ושוטרים, כולל אנתוני Balogna, קפטן משטרת ניו יורק שהפך נבל YouTube בשוגג לאחר ירי תרסיס פלפל על פניהם של שני מפגינים נשיים לא אלימים ב מנהטן. אמנם יש תמיד Anons נכון מעורב בפעולות, רבים שחדרו או מנוהלים על ידי סוכני ממשלה.

25 בדצמבר 2011 בחג המולד, חברי תנועת שלוחה אנונימית מגלים שהם פרצו לשרתים של חשיבה מטקסס בשם סטראטפור, גנבו את מספרי כרטיסי האשראי של המנויים והשתמשו בהם כדי לתרום חצי מיליון דולר לארגוני צדקה שונים. חלק קוראים להם רובין הודס. ממשלות מכנות אותם טרוריסטים.

19 ינואר 2012 משרד המשפטים מאשר פשיטה על MegaUpload, שירות שיתוף קבצים. אנונימי בתגובה על ידי לקיחת אתר משרד המשפטים ועוד כמה. כמה anons קוראים לזה ההתקפה הגדולה ביותר עדיין במלחמה הסלמה על השליטה באינטרנט.

21 ינואר 2012 סדרה של התקפות DDoS על אתרי ממשלת פולין, כנקמה על החתימה הקרובה של הסכם ACTA על ידי ממשלת פולין, התקיימה, אשר אנונימי לקח אחריות המכונה "המהפכה הפולנית".

6 בפברואר 2012 פרצה אנונימי לשרת הדואר של משרד הנשיאות הסורי, וקיבלה גישה לכ-78 תיבות דואר נכנסות של עובדי בשאר אלאסד בתהליך. אחד מקובצי הדוא"ל היה מסמך שהכין את אסד לראיון שלו בדצמבר 2011 עם ברברה וולטרס של ABC. אחת הסיסמאות הנפוצות על ידי חשבונות המשרד של אסד הייתה "12345".

יולי 2012, אנונימי נתן מעל 2.4 מיליון הודעות דואר אלקטרוני לוויקיליקס.

יולי 2012 האיגוד המקצועי של דנמרק 3F הגיע תחת התקפת DDoS מ אנונימי. אתר האינטרנט של האיגוד היה למטה בגלל ההתקפה ליום אחד. עם זאת, Delloitte תאגיד הדני, מי נמצא בכיס של 3F, לקח את האתר למטה במשך זמן רב 1. כדי ליצור תיק בית משפט נגד אנונימי "טרוריסטים" ו 2. לעבוד על המערכת כפי שתוכנן לפני ההתקפה ה התקיימה. האיחוד 3f תקף את מלוא העוצמה Anons, הוספת חיובים כפי שהם עברו משפט. 3f טען שזה התקשה מקבל כרטיס תועלת מלא עבור 30,000 חברים.

10 בפברואר 2012, אנונימי לוקח את אתר האינטרנט של סוכנות הביון המרכזית במשך יותר מ -5 שעות. זה בעקבות דליפת שיחה בין פקידי FBI וסקוטלנד יארד דנים חברי אנונימי שהועמד לדין, כמו גם נושאים אחרים על הקבוצה, שהתקיים שבוע לפני. ב-6 במרץ 2012 הואשם דונצ'ה אוקרביל בקשר לדליפה. הוא שוחרר 24 שעות מאוחר יותר. בארצות הברית אתה יכול לקבל 3 שנים בכלא לחבוש מסכת גאי פוקס.

ינואר 2013, הקבוצה תקפה והשחיתה את אתר ועדת גזר הדין של ארצות הברית והפיכתו לדף משחק שוב ושוב לאחר שהתנועה לאתר גרמה לו להתרסק בעקבות ההתאבדות הכפויה של מייסד ופעיל Reddit אהרון שוורץ על ידי ה-FBI. שוורץ הואשם בגניבת חומרים מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס במטרה להפיץ אותם בחופשיות. עם זאת, כל ההאשמות בוטלו בתוך שבוע, ממשלת ארה "ב לקחה את האשמה כהזדמנות לעקוב, להטריד ולהאשים את שוורץ בסכום עצום של קנסות וזמן בכלא. שוורץ היה טרור על ידי סוכנים עד שהתאבד.

aaron swartz change

היו מספר רב של Ops אחר אנונימי עשה לאורך השנים, OpkKK, שוחרר מעל 1000 שמות בתוך doxx על חברי KKK שנמצאים בקונגרס, הסנאט, וכל המקצועות. OppedoHunt ו OpDeatheaters היו מוצלחים כפי שניתן היה לצפות. אם אתה רוצה להיות מעורב עם אנונימי אבל אין לי את הכישורים עדיין, אל תדאג, שחיתות ועוול עדיין יהיו מילוי כדור הארץ כאשר אתה לומד את מה שאתה צריך. לעבוד קשה ולשנות את העולם.

ראה עוד פעולות אנונימיות כאן.