چگونه ناشناس جهان را تغییر داده است

Listen to Page
Voiced by Amazon Polly

«آنونها «واقعي براي تغيير دنيا چيکار کردن؟

در اینجا چند رویداد ناشناس ایجاد کرده اند, و همچنین به عنوان یک بیت از تاریخ. برای بهتر یا بدتر، هیچ کس نمی تواند تاثیر عملیات ناشناس را انکار کند، و اینکه چگونه برخی از آنها جهان را تغییر داده اند.

در سال 2003، یک 15 ساله به نام کریستوفر پول یک انجمن چت به نام 4chan ایجاد می کند. یک قانون در سایت وجود دارد: بدون پورنو کودک. مردم از این سایت برای استخدام ارتش شیاد برای شوخی های آنلاین استادانه درست شده استفاده می کردند، و به این دلیل که سایت به آنها امکان ارسال ناشناس را ارائه می دهد، آنها شروع به نام خود ناشناس می کنند.

12 ژوئیه 2006 آنونز به بازی ویدیویی چند نفره هابو هتل حمله می کند، همان شخصیت را انتخاب می کند — یک مرد سیاه پوست با آفریقایی — و جمعیت به داخل استخر، اساسا مانع ورود بازیکنان دیگر به آن می شود. یک سال بعد، در سالگرد اولین حمله، آنها دوباره همان کار را انجام دادند.

دسامبر 2006، ناشناس وب سایت میزبان نمایش رادیویی نژادپرست سفید، هال ترنر را از بین برد. این حمله با ترنر پرداخت چند قبض پهنای باند بسیار گران قیمت به پایان رسید و یک سال بعد دادخواهی را رها کرد.

2008 فوریه 10 سالنها عمدتا در مورد «لالز» تا سال 2008 زمانی که آنها سازماندهی «حماسه» مجموعه ای از تظاهرات ساینتولوژی پس از سازمان حذف یک ویدیو شرم آور از تام کروز از اینترنت است. چه آغاز شده به عنوان یک شوخی تبدیل جدی تر به عنوان تظاهرات شروع به جذب منتقدان جدی از ساینتولوژی. اما بسیاری از anons رد تن جدی, و تقسیم باز می شود تا در افراد ناشناس که در مورد اخلاق مراقبت («moralfags») و افرادی که تنها در آن برای خنده هستند, و یا «lulz» («lulzfags»).

13 ژوئن 2009 پس از تظاهرات در ایران، برخی از افراد ناشناس انجمن برای فعالان، مخالفان ایرانی، مترجمان و روزنامه نگاران ایجاد می کنند. چند لحظه به شهروندان اطلاعاتی در مورد چگونگی پنهان کردن هویت خود از دولت ارائه می دهند؛ شهروندان گزارش هایی در مورد وضعیت بر روی زمین ارائه می دهند؛ و روزنامه نگاران این گزارش ها را می گیرند و آنها را به عموم منتقل می کنند. ناشناس یک هویت سیاسی ایجاد می کند.

سپتامبر 20,2010 یک کارمند از یک شرکت است که مسائل هشدار دهنده به نقض آنلاین کپی رایت، اذعان می کند به استفاده از حملات DDoS ناشناس به سبک علیه سایت های دزدی دریایی، و ناشناس اعتصاب تماس، ضربه زدن به سایت این شرکت و چندین نفر دیگر. همانطور که یک لحظه می گوید، ALL چند لحظه به دزدی دریایی نیست، اما چنین تلاش های مبارزه با دزدان دریایی حمله به آزادی بیان است.

۸ دسامبر ۲۰۱۰ ویکی لیکس و چندین رسانه بزرگ یک انبار از کابل های دیپلماتیک ایالات متحده منتشر می کنند. يه هفته بعد، شرکت هاي کارت اعتباري گفتن که اونا اهداي کمک هاي مالي رو به ويکي ليکس قطع کردن ناشناس وب سایت های ویزا و پی پال را پایین می آورد.

تظاهرات 17 دسامبر 2010 در تونس شکست می خورند و چند لحظه یک اتاق چت ایجاد می کنند که در آن آنها تونس ها را با نرم افزاری فراهم می کنند که می توانند برای دور زدن بلوک های دولتی اینترنت استفاده شوند. فعالان اتاق چت همچنین اطلاعات مربوط به درمان زخم ها و استخوان های شکسته را به تونس ارائه می دهند.

2010 ژانویه 25 ناآرامی گسترش می یابد به مصر، و چند لحظه گسترش میدان خود را از عملیات برای کمک به مصریان.

در فوریه ۲۰۱۱ ناشناس اطلاعات کاربر را از یک انجمن بزرگ هک منتشر کرد و شرکت امنیتی مندیانت توانست از این اطلاعات برای پیوند ارتش چین به حملات سایبری علیه ایالات متحده استفاده کند.

ششم فوریه ۲۰۱۱ آرون بار، رئیس یک شرکت اطلاعاتی خصوصی به نام HBGary، به یک خبرنگار گفت که به ناشناس نفوذ کرده و رهبرانش را شناسایی کرده است. چند لحظه به ایمیل های خود را شکستن و انتشار حدود 70،000 از آنها آنلاین. از طریق ایمیل هایش، آنها یاد می گیرند که او روی یک پیشنهاد کار می کرد تا به بانک آمریکایی کمک کند اطلاعاتی را که می تواند برای تضعیف ویکی لیکس مورد استفاده قرار گیرد را کشف کند. هیچ رهبرانی وجود ندارد

آوریل 2011 ناشناس قصد خود را برای حمله به وب سایت های سونی در پاسخ به طرح دعوی در دادگاه سونی علیه جورج هوتز اعلام کرد و, به طور خاص به دلیل به دست آوردن دسترسی سونی به آدرس IP از همه افرادی که وبلاگ جورج هوتز به عنوان بخشی از اقدام تبهکاران بازدید, terming آن را 'توهین آمیز علیه آزادی بیان و آزادي اينترنت. ناشناس مسئولیت به حملات در وب سایت های سونی پذیرفته, «ناشناس» AnonOps شعبه است که توسط FBI و سازمان سیا اجرا, انکار کرد که آنها علت قطع عمده شبکه پلی استیشن شد. با این حال، به عنوان Anonymous یک گروه بدون رهبر است، احتمال این است که شاخه دیگری از گروه مسئول قطع است، هر چند تصاویری از ارتقاء AnonOps از حمله هنوز وجود دارد. آنها به طور مداوم لانه لانه زنبوری.

2011 مه 31 گروهی از هکرها که حمله به شاخه بار را به یک گروه به نام Lulzsec انجام شده است. پس از کسب و کار جدی بهار عربی، لالز بازگشت می کند. این گروه بدون هیچ انگیزه سیاسی آشکار، به طیف گسترده ای از هدف حمله می کند. آنها نام مشترکان را در یک سایت پورنوگرافی قرار می دهند — «برای لالز».

هفدهم سپتامبر ۲۰۱۱ در هفته های اولیه جنبش اشغال، ناشناس به عنوان نوعی بخش تبلیغات عمل می کند پس از نفوذ ماموران سازمان سیا با استفاده از شهرت اینترنتی خود برای گسترش کلمه در زمانی که تعداد کمی از رسانه های سنتی توجه می کنند. افراد وابسته به گمنام همچنین ادعا می کنند اعتبار برای حفاری و انتشار جزئیات شخصی تعدادی از بانکداران و پلیس، از جمله آنتونی Balogna، کاپیتان پلیس نیویورک که پس از شلیک اسپری فلفل در چهره دو زن بدون خشونت در یک تبه کار یوتیوب شد منهتن در حالی که همیشه چند لحظه واقعی درگیر در عملیات وجود دارد, بسیاری از آنها نفوذ و یا اجرا شده توسط عوامل دولتی.

در ۲۵ دسامبر ۲۰۱۱ در کریسمس، اعضای یک جنبش شاخه‌ای ناشناس نشان می‌دهد که آنها به سرورهای یک تانک فکر تگزاس به نام Stratfor نفوذ کردند، شماره کارت اعتباری مشترکان را دزدیدند، و از آنها برای اهدای نیم میلیون دلار به موسسات خیریه مختلف استفاده کردند. برخی آنها را رابین هود می نامند. دولت ها بهشون ميگن تروريست

19 ژانویه 2012 وزارت دادگستری اجازه حمله به MegaAload، یک سرویس به اشتراک گذاری فایل را داده است. ناشناس با از بین بردن وب سایت وزارت دادگستری و چندین نفر دیگر تلافی می کند. برخی از anons آن را بزرگترین حمله هنوز در جنگ تشدید بیش از کنترل اینترنت.

2012 ژانویه 21 مجموعه ای از حملات DDoS در وب سایت های دولت لهستانی, به عنوان انتقام برای امضای آینده از توافق ACTA توسط دولت لهستانی, صورت گرفت, که ناشناس مسئولیت گرفت و به عنوان «انقلاب لهستانی» اشاره.

6 فوریه 2012 ناشناس به سرور پست الکترونیکی وزارت امور ریاست جمهوری سوریه نفوذ کرد و به 78 صندوق پستی کارکنان بشار اسد در این روند دسترسی پیدا کرد. یکی از فایل‌های ایمیل، اسد بود که برای مصاحبه دسامبر ۲۰۱۱ اسد را با باربارا والترز آماده می‌کرد. یکی از رمزهای عبور که معمولا توسط حساب های اداری اسد استفاده می شد، «12345» بود.

جولای 2012، ناشناس بیش از 2.4 میلیون ایمیل به ویکی لیکس داد.

جولای 2012 اتحادیه های کارگری دانمارک 3F تحت حمله DDoS از ناشناس آمد. وب سایت اتحادیه به دلیل حمله برای یک روز از کار افتاده بود. با این حال، دانمارکی شرکت Delloitte, که در جیب 3F است, سایت را برای بسیار طولانی صورت گرفت 1. برای ایجاد یک پرونده دادگاه علیه ناشناس «تروریست ها» و 2. اتحادیه 3F حمله نیروی کامل چند لحظه بعد، اضافه کردن اتهامات عنوان آنها را از طریق محاکمه رفت. 3F ادعا کرد که مشکل گرفتن کارت سود پر برای 30،000 عضو بود.

10 فوریه 2012، ناشناس وب سایت آژانس اطلاعات مرکزی را برای بیش از 5 ساعت از بین می برد. این به دنبال یک نشت گفتگو بین مقامات اف.بی.آی و اسکاتلند یارد در مورد اعضای ناشناس که در محاکمه قرار گرفتند و همچنین موضوعات دیگر در مورد گروه، که یک هفته قبل اتفاق افتاد بحث کردند. در تاریخ 6 مارس 2012 Donncha O'Cearbhaill در ارتباط با نشت متهم شد. او 24 ساعت بعد آزاد شد. در ایالات متحده شما می توانید 3 سال در زندان برای پوشیدن یک ماسک گای فوکس دریافت کنید.

ژانویه 2013، این گروه به وب سایت کمیسیون صدور حکم ایالات متحده حمله کرد و آن را به یک صفحه بازی تبدیل کرد و بارها پس از آن ترافیک به وب سایت به دنبال خودکشی اجباری از بنیانگذاران و فعال Reddit آرون سوارتز توسط اف بی آی سقوط کرد. سوارتز متهم به سرقت مواد از موسسه فناوری ماساچوست شد با قصد توزیع آزادانه آنها. همه اتهامات در عرض یک هفته کاهش یافته بود با این حال، دولت آمریکا اتهام به عنوان یک فرصت به ساقه، آزار و اذیت و اتهام Swartz با مقدار قریب به اتفاق از جریمه و زمان زندان در زمان. سوارتز توسط ماموران ترور شد تا اينکه خودکشي کرد

aaron swartz change

شده اند بسیاری از عملیات های دیگر ناشناس در طول سال انجام شده است، OPKK، بیش از 1000 نام در یک doxx در اعضای KKK که در کنگره، مجلس سنا و تمام حرفه ها هستند منتشر شده است. Oppedoهانت و Opdeatheaters موفق بوده اند به عنوان یکی انتظار می رود. اگر می خواهید با ناشناس درگیر شوید اما هنوز مهارت نداشته باشید، نگران نباشید، فساد و بی عدالتی هنوز زمین را پر می کنند وقتی یاد می گیرید چه چیزی نیاز دارید. سخت کار کنید و دنیا را تغییر دهید.

مشاهده عملیات ناشناس بیشتر در اینجا.